Zabíječ pružinový, omračovací přístroj na králíky a drůbež

ZOODUM-IS-51590
Neohodnoceno

  • (16 ks) Skladem
869 Kč
Kategorie: Příslušenství a doplňky
 

Jateční pistole - pružinový jateční přístroj na omračování králíků , drůbeže a ryb. Produkt je konstruován v souladu s požadavky zákona o ochraně zvířat. 

  • bez potřeby nábojnic
  • rychlé a bezbolestné omráčení zvířete
  • snadno smontovatelná, vyměnitelné součásti
  • tlouk přístroje je vyroben z potravinářské nerezové oceli
  • tělo je poniklováno

Z hlediska bezpečnosti dodáváme produkt v nesmontovaném stavu. Doporučujeme v případě ukončení činnosti přístroj rozložit a skladovat rovněž v rozloženém stavu. Uchovejte mimo dosah dětí.

POZOR! Výrobek je prodejný pouze osobám starším 18-ti let.

Omračovací přístroj - pružinový jateční přístroj, k humánnímu usmrcování veškerého drobného zvířectva bez zbytečných bolestí a stresu. Z ústí přední části vyčnívá úderník, z boku tělesa kulaté tlačítko spouště. Ze zadní části se vyšroubuje dutý šroub - nabiják, který se nasadí na úderník a svislým tlakem o plochu stolu se zatlačí do tělesa pistole až na doraz. V tom okamžiku vyskočí tlačítko spouště a zajistí úderník v nabité pozici. Vlastní využitelnou energii přebírá silná ocelová pružina v ose jatečního přístroje a pistole je připravená k použití.

Postup při zabíjení králíka: Na pracovním stole uchopíme králíka jednou rukou za uši, druhou rukou přiložíme již nataženou pistoli do oblasti mozku, tj. do týla nebo mezi uši, lehce přitlačíme a palcem, nebo dlaní zmáčkneme spoušť. 17mm dlouhý konkávní hrot pronikne až do středu mozku a zvíře ve zlomku sekundy totálně ochromí - omráčí. Poté je třeba zvíře vykrvit obvyklým způsobem. Tento doporučený způsob usmrcení - ukončení všech životních funkcí je v souladu s požadavky ukládanými všem chovatelům zákonem o ochraně zvířat! Obdobným způsobem lze usmrcovat i ryby, husy, kačeny, kuřata, velmi dobře lze zabíjet krůty a to tak, že krůtu uchopíme za zobák, který ztlačíme až na krk, druhou rukou přiložíme nabitou pistoli na střed hlavy cca 2cm od ušních otvorů směrem k zobáku (spodní část lebky) a vystřelíme. Není třeba dávat krůtu do pytle nebo do koše, protože po výstřelu je zcela ochromena a při zařezávání sebou nemlátí tak, aby si zbůsobila podlitiny. Tento postup platí i pro ostatní drůbež. Při používání je třeba dbát nejvyšší opatrnosti, abychom si nezpůsobili nepříjemné zranění! Pistoli uchovávat v rozloženém stavu z hlediska bezpečnosti i životnosti pružin.

Všechny součásti jateční pistole jsou ze zušlechtěných ocelí, proto je nezapomínejte konzervovat tukem. Doporučujeme námí prodávanou EUTRA TETINA . Vhodné je také například vepřové sádlo. Zcela nevhodné jsou rostlinné tuky jako např. řepkový či slunečnicový olej. Konzervují sice velice dobře, ale časem způsobí nefunkčnost přístroje zalepením. Při montáži je třeba dbát na správnou polohu příčného vrtání spouště. Pokud pistoli nelze nabít, nereklamovat, stačí spoušť po demontáži úderníku pootočit o 180°. Pistole rozhodně nepatří do dětských rukou!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: