Alba proti mouchám, 500 ml

ZOODUM-IS-1302C

  • (159 ks) Skladem
1 562 Kč
Kategorie: Dezinsekce
 

Alba je insekticid s požerovým a kontaktním účinkem proti mouchám vyskytujícím se v objektech živočišné výroby (vepříny, kravíny, chovy drůbeže) a dalších míst s častým výskytem much.  Postřik na mouchy, má vynikající, okamžitý účinek a působí i trvale po dobu 6–8 týdnů. Díky své vábící látce je velmi atraktivní pro mouchu dobytčí a ve chlévech žijící mouchu domácí.


Rozsah a použití přípravku proti mouchám Alba:
Alba je natírací a postřikovací prostředek aplikující se bodově na stěnách, kůlech, okenních římsách atp. Přípravek se nanáší na místa, kde mouchy zpravidla odpočívají. Jakmile se objeví první mouchy, je nutné začít s aplikací. Pro co nejlepší účinek je vhodné aplikovat přípravek rovnoměrně na co nejvíce místech daného objektu. Na chlév o velikosti plochy 200 m2 je zapotřebí 500 ml přípravku Alba.

1. APLIKACE NÁTĚREM
Nejjednoduším způsobem aplikace přípravku Alba je formou nátírání. Nátěrem je dosaženo vyšší koncentrace přípravku a díky tomu i nejlepší účinnosti. Roztíratelná pasta se nanáší štětcem v nezředěném stavu na co nejvíce malých ploch (na 200 m2 plochy chléva, cca 60 proužků po 10 x 30 cm) na stěnách, přepážkách mezi boxy, kůlech, ostěních, mlékovodech atd., v blízkosti zvířat (avšak mimo jejich dosah). Přípravek nanášejte přednostně tam, kde se mouchy nejvíce zdržují. Je třeba dbát na to, aby se přípravek nanášel bodově v koncentrovaném stavu na čistý a nesavý podklad. Neaplikujte na znečištěné nebo čerstvě nabílené zdi. Ve chlévech, kde není dostatek možností aplikace nebo kde nelze připustit nepatrné zbarvení podkladu, se doporučuje zavěšení cca 60 natřených a co nejméně savých pásků lepenky nebo podobného materiálu (o velikosti cca 20 x 15 cm) nad boxy v blízkosti zvířat (také však mimo jejich dosah).

2. APLIKACE POSTŘIKEM
Další možností aplikovaní přípravku je postřikem. Pro tyto účely se na plochu 200 m2 objektu vmíchá 500 ml přípravku Alba do 1 L vody a pomocí zádového nebo ručního postřikovače za nízkého tlaku rovnoměrně nastříká na co možná nejvíce míst v objektu, jako v případě nátěru.


UPOZORNĚNÍ
Přípravek Alba aplikujte pokud možno v blízkosti zvířat v objektu. Během aplikace mohou zvířata zůstat v chlévě. Je však třeba zajistit, aby se zvířata nedostala do blízkosti aplikované látky, resp. aby ji nemohla olizovat. Vyhněte se postřiku zvířat, jakož i předávkování, hlavně však nedostatečnému dávkování. Přípravek smíchaný s vodou (při postřiku) se musí vypotřebovat v den přípravy. Neaplikujte na znečištěné, velmi porézní a savé, vlhké stěny nebo zdi čerstvě natřené vápnem. Ošetření v případě potřeby zopakujte; při vysoké prašnosti je toto nutností v kratších časových intervalech. Po aplikaci může dojít k mírnému zbarvení ošetřených stěn. Postřikovač po použití důkladně vyčistěte; např. přípravkem Agro Clean®. Oplachovou vodu vystříkejte na dříve ošetřeném pozemku.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
0x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x